اعتبار من سامانه‎ای است به منظور سنجش امتیاز اعتباری هر شخص حقیقی یا حقوقی.

این سامانه متعلق است به شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران.

 شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران (مادر تخصصی) باهدف سرمایه گذاری، توسعه و استفاده از فرصت‌های ملی و بین المللی در بخش فن آوری اطلاعات و ارتباطات در سال 1386 تأسیس گردید.

بالفعل ساختن ظرفیت‌های بالقوه کشور در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات و شناسایی و تجاری سازی ایده‌های نو در این حوزه ، طراحی مدل‌های تجاری و به کار گیری آنها در شرکت‌های تحت پوشش از عمده فعالیت‌های هلدینگ مبین ایران است .

این شرکت با سیاست ورود در عرصه های سرمایه‌گذاری های پر مخاطره و دانش بنیان و همچنین انجام سرمایه‌گذاری در پروژه ها یا واحدهایی که نیازمند حجم گسترده سرمایه بوده و ورود و حضور سهامداران خُرد در آنها مشکل است، اقدام به سرمایه‌گذاری نموده و پس از راه اندازی و بهره برداری و یا بهبود وضعیت واحدهای سرمایه پذیر با سیاست عدم ماندگاری، نسبت به واگذاری سهام و انتقال آنها به سهامداران خرد اقدام می نماید.

برای حفظ حریم خصوصی افراد ابتدا باید کاربر در این سامانه احراز هویت شده، سپس گزارش اعتباری که شامل رتبه اعتباری و نحوه بازپرداخت وام ها مانند تأخیر داشتن است نمایش داده می شود.

هدف اصلی سامانه سنجش اعتبار  بهبود مدیریت ریسک سیستم اعتباری کشور از طریق ارائه خدمات رتبه‌بندی اعتباری و اعتبارسنجی به آنها می باشد.

ادامه